500- lecie Województwa Podlaskiego

26 kwietnia 2013r. z okazji jubileuszowych obchodów urodzin
województwa podlaskiego odbyła się  Parada Województwa Podlaskiego, której celem  było  ukazanie walorów artystycznych poszczególnych gmin woj. podlaskiego poprzez prezentację własnych zespołów, grup reprezentacyjnych oraz innych unikatowych, ważnych dla danego regionu inicjatyw kulturalno- społecznych i turystycznych.

Barwny, wielokulturowy  korowód kroczył ulicami Białegostoku.
Gościem honorowym uroczystości był Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Organizowana impreza była pierwszym tego typu wydarzeniem w historii województwa podlaskiego.

Grupą reprezentującą Gminę Wąsosz  był  zespół folklorystyczny „Kalinki”, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu,  Urzędu Gminy oraz społeczni  działacze kultury.