Złote Gody 2013

21 czerwca br. 10 par małżeńskich obchodziło 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Nadszarpnięte zdrowie nie pozwoliło wszystkim jubilatom odebrać osobiście medali przyznanych przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.  Pozostałym medale zostaną doręczone do domu.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu. Następnie wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wąsoszu na dalszą część uroczystości.

Dostojnych jubilatów powitał wójt gminy Wąsosz - Czesław Ołdakowski.

Wójt gminy Wąsosz przypomniał jubilatom ważne wydarzenia z kraju i ze świata sprzed 50 lat.

Dekoracji medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" dokonał wójt gminy Czesław Ołdakowski wraz z zaproszonymi gośćmi, tj. starosta powiatu grajewskiego Jarosław Augustowski oraz przewodniczący rady gminy Wąsosz Albert Kochanowski.

Po dekoracji medalami oraz wręczeniu listów gratulacyjnych i kwiatów głos zabrał starosta powiatu Jarosław Augustowski, który pogratulował jubilatom tylu wspólnych lat oraz życzył kolejnych lat razem.

Uroczystość uświetnił występ wokalno – recytatorski młodzieży, przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu.

Po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat”, przyszedł czas na wspólne zdjęcie.

Na koniec wszyscy udali się na symboliczną lampkę szampana.

Medale za długoletnie pożycie otrzymali:

1. Janina i Marian Chrostowscy

2.Jadwiga i Julian Zaborowscy

3. Halina i Henryk Wysoccy

4. Jadwiga i Kazimierz Zalewscy

5. Halina i Stanisław Siedleccy

6. Celina i Jan Grzymkowscy

7. Marianna i Eugeniusz Cichoccy

8. Celina i Teofil Czapliccy

9. Teresa i Stanisław Bejgier

10. Teresa i Wacław Wysoccy

Wszystkim Jubilatom życzymy kolejnych lat życia w dobrym zdrowiu, zgodzie, wzajemnej miłości i poszanowaniu oraz szacunku dzieci