Festyn Rodzinny w Wąsoszu - 21.07.2013

W niedzielę 21 lipca 2013r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Wąsoszu odbył się FESTYN RODZINNY „Wieś spokojna – wieś wesoła”.

Od godz. 12.00 dzieci i młodzież mogły korzystać bezpłatnie z urządzeń rekreacyjnych typu: zamki dmuchane, zjeżdżalnie, euro bungee, kule z basenem, kącik animacyjny,  malowanie twarzy itp.

Starsze dzieci, młodzież oraz dorośli mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w  turniejach: piłki plażowej i tenisa ziemnego, a także strzelaniu z wiatrówki oraz łuku.

Warsztaty rzeźbiarskie, garncarskie oraz wikliniarskie przyciągały także wiele osób.

Od godz. 16.30 rozpoczęły  się występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Na scenie zaprezentowały się osoby, które  biorą  czynny  udział  w  życiu  Gminnego  Ośrodka Kultury  i Sportu w Wąsoszu. W przerwie występów odbywały się bloki konkursowe typu: obierania jabłka  i inne.

Dla wszystkich występujących organizator przewidział i wręczył upominki, natomiast zwycięzcy poszczególnych konkurencji i turniejów otrzymali puchary, medale oraz dyplomy.

Ciekawy występ zaprezentowali karatecy z wąsoskiego klubu Karate KYOKUSHIN.

Kolejnym punktem programu był występ artystów:

-Pani Lidii Stanisławskiej – piosenkarki,

oraz -Pana Jacka Frankowskiego – karykaturzysty, którego gościmy już drugi raz na naszym festynie.

Na festynie wystąpiła również  Orkiestra Dęta OSP z Wąsosza.

Niezwykle widowiskowy i trzymający w napięciu, okazał się pokaz magii i iluzji Łukasza Granta.

Gwiazdą wieczoru był występ zespołu „SKANER”. Entuzjastyczne  reakcje, szczególnie młodzieży, mogły wskazywać tylko na jedno, że koncert  się podobał.

Impreza przyciągnęła prawdziwe tłumy mieszkańców gminy i gości z sąsiednich gmin.

Uczestnicy festynu bawili się do godz. 1.00 przy muzyce zespołu „KONKRET”.

Tekst i zdjęcia: Michał Zarzecki