Podsumowanie roku w gminie Wąsosz

Aby tradycji stało się zadość tak jak w poprzednich latach tak i teraz podsumujmy najważniejsze wydarzenia w Gminie Wąsosz z roku 2013.

Początek roku był bardzo dobry dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu, ponieważ po długim oczekiwaniu wreszcie trafił do nich nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Ford TRANSIT.

Nie minęło pół roku, a gmina Wąsosz powiększyła się o kolejny nowy samochód. Tym razem to autobus do przewozu osób niepełnosprawnych.

Koniec września „przyniósł” jeszcze jeden w tym roku samochód. Również długo oczekiwany przez strażaków tym razem z OSP Kędziorowo, którzy w końcu mogli odstawić na zasłużony odpoczynek starego, choć dla niektórych niezastąpionego żuka, którego w 1979 r. otrzymali od OSP Żebry.

Reprezentanci gminy Wąsosz wzięli udział w Paradzie Województwa Podlaskiego, która została zorganizowana z okazji 500-lecia województwa.

Pod koniec roku wójt gminy Wąsosz Czesław Ołdakowski, wraz z burmistrzem Szczuczyna Arturem Kuczyńskim i starosto grajewskim Jarosławem Augustowskim otworzyli realizowane w 2013 roku przedsięwzięcia, którymi są  m.in. drogi powiatowe Szczuczyn – Wąsosz, Wąsosz-Bagienice.

Wśród uroczystości organizowanych przez Urząd Gminy Wąsosz było m.in. 50-lecie pożycia małżeńskiego, na którym to zostało odznaczonych 10 par.

W tym roku zostały również zorganizowane gminne zawody sportowo-pożarnicze.

W 2013 roku udało się zrealizować następujące działania:

- przebudowa dróg gminnych,

- ułożenie nowych chodników,

- wykonanie konserwacji gruntownej rowów melioracji,

- kolejna część remontu Szkoły Podstawowej w Sulewie-Kownaty,

- zakup zamiatarki do zamiatania ulic,

- budowa sieci kanalizacyjnej na terenie gminy Wąsosz,

- utworzenie trzech punktów przedszkolnych na terenie gminy.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu, jak co roku tak i w tym roku organizował tradycyjnie m.in.

- Wieczór z tradycją Bożonarodzeniową,

- dołączył się do kolejnego XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraz z 14 wolontariuszami,

- nie pozwolił nikomu nudzić się w ferie organizując ciekawe atrakcje, z których mogły skorzystać dzieci, młodzież, a nawet dorośli,

- o Dniu Kobiet i Dniu Matki nie dało się także zapomnieć,

- odbył się także I Gminny Konkurs Recytatorski  „Wiersze, wierszyki, wierszyczki”

- obchody Nocy Świętojańskiej na stałe wpisały się w kalendarz imprez GOKiS,

- GOKiS wraz z Urzędem Gminy zorganizował kolejny festyn rodzinny,

- obchody Święta Niepodległości, którym od 6 lat towarzyszy bieg niepodległości to także stała data w kalendarzu GOKiS.

W tym roku GOKiS zorganizował także:

- wystawę palm wielkanocnych Pani Jadwigi Solińskiej,

- Mikołajkowe warsztaty rękodzieła nowoczesnego

- warsztaty teatralne,

- wernisaż Pana Jerzego Dmochowskiego „Moje kwiaty”,

- wernisaż Pani Jadwigi Solińskiej „Uroki jesieni”.

GOKiS w Wąsoszu miał zaszczyt zaprezentować się m.in. na:

- V Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „AGROTRAVEL 2013”,

- Festiwalu „Wiele Kultur Jedna Polska Wschodnia” w Wierzbowie.

W tym roku w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu, wymieniono okna oraz wstawiono witraże.

2014 rok przyniesienie w Gminie Wąsosz wiele nowości, a wśród nich znajdą się m.in.:

- budowa parkingu publicznego w Wąsoszu,

- przebudowa dróg gminnych,

- rozbudowa i remont budynku urzędu gminy,

- budowa przydomowych oczyszczalni na terenie gminy Wąsosz.

Dziękuję za współpracę w 2013 roku właścicielom stron:

ŻycieGrajewa.pl

e-Grajewo.pl

Grajewo24.pl

iRegionalni.pl

Wszystkim mieszkańcom Gminy Wąsosz, oraz Powiatu Grajewskiego życzę wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2014, aby był on lepszy dla wszystkich.

Michał Zarzecki