Złote Gody 2014

Dnia 23 maja 2014 roku odbyła się uroczystość wręczenia medali przyznanych mieszkańcom naszej gminy przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Medale w imieniu Prezydenta RP wręczali Jubilatom Wicewojewoda Podlaski Pan Wojciech Dzierzgowski oraz Starosta Grajewski Pan Jarosław Augustowski.

Uroczystość poprzedzona była uroczystą Mszą Świętą, która została odprawiona w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu.

Wójt Gminy Wąsosz Pan Czesław Ołdakowski zwrócił się do jubilatów słowami "Szanowni Małżonkowie - wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i zbudowania trwałej rodziny, to wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych."

Uroczystość uświetnił występ wokalno – recytatorski młodzieży, przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu.

Po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat”, przyszedł czas na wspólne zdjęcie.

Na koniec wszyscy udali się na symboliczną lampkę szampana.

Medale za długoletnie pożycie otrzymali:

1. Elżbieta i Józef Rutkowscy z Niecik

2. Zofia i Jan Samełko z Ławska

3. Jadwiga i Tadeusz Mikołajczyk z Ławska

4. Teresa i Tomasz Kosińscy z Niecik

5. Zofia i Antoni Filipkowscy z Wąsosza

6. Teresa i Stanisław Siedleccy z Wąsosza

7. Stanisława i Ryszard Wszeborowscy z Wąsosza

8. Teresa i Ryszard Jabłońscy z Wąsosza

9. Teresa i Jan Górscy z Kudłaczewa

10. Celina i Władysław Łepkowscy z Modzel

Wszystkim Jubilatom życzymy kolejnych lat życia w dobrym zdrowiu, zgodzie, wzajemnej miłości i poszanowaniu oraz szacunku