Gminny Dzień Strażaka w Wąsoszu

„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” - to najważniejsza dewiza każdego strażaka.

3 maja br. w czwartek obchodziliśmy w naszej gminie Święto Strażaka. Wydarzenie to rozpoczęło się przemarszem oddziałów strażackich, z terenu Gminy Wąsosz,  z placu GOKiS do Kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu, gdzie odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Strażaków.  Podczas nabożeństwa modlono się o zdrowie i opatrzność boską dla strażaków. Mszę Świętą uświetnił występ Orkiestry OSP Wąsosz.

Po nabożeństwie odbył się uroczysty apel, podczas którego:

- Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie – bryg. Andrzej Jabłoński,

- Starosta Powiatu Grajewskiego, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP – p.Jarosław Augustowski,

- Wójt Gminy Wąsosz, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego – p.Czesław Ołdakowski,

odznaczyli zasłużonych strażaków oraz podziękowali Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej za pełną poświęcenia służbę strażacką.

Na koniec wszyscy obecni Druhowie udali się na tradycyjną strażacką grochówkę.

Wszystkim Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej życzymy wytrwałości, tyle samo przyjazdów, co wyjazdów, oraz satysfakcji płynącej z służby pożarniczej. Wszystkiego dobrego!