FESTYN RODZINNY „Rodzina naszą siłą” w Wąsoszu

W niedzielę 22 lipca 2012r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Wąsoszu odbył się FESTYN RODZINNY „Rodzina naszą siłą”.

Od godz. 12.00 dzieci i młodzież mogły korzystać bezpłatnie z urządzeń rekreacyjnych typu: zamki dmuchane, zjeżdżalnie, euro bungee, kule z basenem, kącik animacyjny,  malowanie twarzy itp.

Starsze dzieci i młodzież miała możliwość sprawdzić swoje umiejętności w  turniejach: piłki plażowej i tenisa ziemnego.

Kolejka do garncarza, który prowadził warsztaty garncarskie, od godz. 14.00 zdawała się nie mieć końca. Swoich sił na kole garncarskim próbowały nie tylko dzieci, ale również dorośli.

Od godz. 15.00 rozpoczęły  się występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Na scenie zaprezentowały się osoby, które  biorą  czynny  udział  w  życiu  Gminnego  Ośrodka Kultury  i Sportu w Wąsoszu. W przerwie występów odbywały się bloki konkursowe typu: ubijanie białek ( dla mężczyzn), wbijanie gwoździ (dla kobiet) i inne.

Dla wszystkich występujących organizator przewidział i wręczył upominki oraz logo smycze, natomiast zwycięzcy poszczególnych konkurencji i turniejów otrzymali puchary, statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

„Smaczną” atrakcją na festynie okazał się pokaz kulinarny Pana Krzysztofa Górskiego, który przyjechał do nas z Teatrem Kulinarnym i przyrządzał „gulasz wąsoski”. Chętnych do degustacji nie brakowało.

Na festynie wystąpiła również  Orkiestra Dęta OSP z Wąsosza.

Kolejnym punktem programu pod hasłem „Pośmiejmy się z gwiazd” był występ artystów z Warszawy:

Pana  Marka Majewskiego –  poety śpiewającego, satyryka,

Pana Jacka Frankowskiego – karykaturzysty

oraz Pana Evgena Malinovskiego.

Miłośników muzyki  biesiadnej zadowolił występ kapeli podwórkowej „Paka” z Grajewa.

Gwiazdą wieczoru był występ zespołu „Łukash”. Entuzjastyczne  reakcje, szczególnie młodzieży, mogły wskazywać tylko na jedno, że koncert  się podobał.

Niezwykle widowiskowy i trzymający w napięciu, okazał się występ tancerzy ognia „SAURION”.

Uczestnicy festynu bawili się do godz. 1.00 przy muzyce zespołu „Prolog”.