Położenie

Gmina Wąsosz położona jest w północno - zachodniej części województwa podlaskiego ( przed reformą administracyjną z 1999 roku woj. łomżyńskie) i południowo - zachodniej części powiatu grajewskiego.

Graniczy od północy z gminą Szczuczyn , od płn - wschodu z gminą Grajewo, od południa z gminą Radziłów , od płd - zachodu z gminą Przytuły oraz od zachodu z gminą Grabowo.Obszar gminy wynosi 117,92 km 2 , ludność - około 4266 mieszkańców przy średniej gęstości zaludnienia około 36,0 mieszkańców na 1 km2.

Podstawowym działem gospodarki gminy i głównym zajęciem ludności jest rolnictwo oparte o indywidualne gospodarstwa rodzinne.W strukturze użytkowania terenu dominują użytki rolne stanowiące 71,5% powierzchni gminy , w tym grunty orne - 60,6%, użytki zielone -32,2% powierzchni.

Lasy obejmują 21,2% powierzchni. Na grunty pozostałe przypada 7,4% powierzchni.

 


Siedzibą Urzędu Gminy i głównym ośrodkiem administracyjnym i usługowym gminy jest Wąsosz liczący ponad 1440 mieszkańców.

Inne większe miejscowości gminy to: Ławsk, Żebry i Kędziorowo.

 

SONDA

Czy podobał Ci się tegoroczny festyn w Wąsoszu?
 

INFORMACJE

stat4u

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedziec sie wiecej na temat wykorzystania plikow cookies za posrednictwem swojej przegladarki internetowej. kliknij tutaj.

Akceptuje pliki cookies z tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information