Gospodarka

Gospodarka wodna

Zaopatrzenie w wodę odbiorców na terenie gminy Wąsosz realizowane jest za pomocą lokalnych ujęć wody i lokalnych sieci wodociągowych. Na terenie gminy całkowita długość sieci wodociągowej wynosi przeszło 62 km i 902 przyłączy wodociągowych o długości 24 km

 

Gospodarka odpadami

Do lipca 2012r. odpady stałe były gromadzone w 130 kontenerach i 130 koszach ulicznych, rozstawionych na terenie gminy, a następnie wywożone na gminne wysypisko śmieci.

W związku z tzw. ustawą śmieciową z dnia 1 lipca 2011r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, od 1 lipca 2012r. w Gminie Wąsosz wprowadzony został nowy system gospodarki odpadami komunalnymi, w związku z tym odpady od mieszkańców od wyżej wymienionego dnia odbierać będzie firma wyłoniona w przetargu tj. MPO Białystok.

 

Gospodarka elektroenergetyczna

Odbiorcy zlokalizowani na terenie gminy Wąsosz zasilani są w energię elektryczną za pośrednictwem linii napowietrznych 15 kV i stacji transformatorowych napowietrznych 15 kV. Stanowią one główne elementy układu elektroenergetycznego, od którego wyprowadzane są linie niskiego napięcia doprowadzające energie bezpośrednio do odbiorców.

 

Gospodarka ściekowa

W Wąsoszu od roku funkcjonuje oczyszczalnia ścieków o wydajności 200m3 /dobę. Wybudowana w 4932 metrach bieżących sieci kanalizacyjnej z której obecnie korzysta 217 gospodarstw domowych. W roku bieżącym zostanie oddany następny odcinek sieci kanalizacyjnej 1965 mb z 80 przyłączami. Na rok następny do wybudowania zostanie 956 mb sieci kanalizacyjnej. Mieszkańcy pozostałych miejscowości odprowadzają ścieki do urządzenia lokalnego jakim jest szambo. Według spisu 2002r na 964 mieszkania , 605 mieszkań tj. 63% posiadało łazienkę.

 

Gospodarka gazowa

Gmina Wąsosz nie jest objęta systemem gazu ziemnego przewodowego. Według danych Narodowego Spisu Powszechnego z 2002 roku 753 mieszkania tj. 78% wszystkich mieszkań, wyposażone są w kuchenki gazowe i korzysta z gazu z butli.

 

SONDA

Czy podobał Ci się tegoroczny festyn w Wąsoszu?
 

INFORMACJE

stat4u

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedziec sie wiecej na temat wykorzystania plikow cookies za posrednictwem swojej przegladarki internetowej. kliknij tutaj.

Akceptuje pliki cookies z tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information