Obszar

•W krajobrazie gminy dominują otwarte tereny rolne na falistej wysoczyźnie przedzielonej południkowo pradoliną rzeki Wissa z kompleksem użytków zielonych. Wyróżniają się również dwa duże kompleksy leśne Żebry i Ławsk oraz - we wschodniej części - podmokłe obniżenie powiązane z pradoliną Biebrzy.•Ze względu na rolniczy charakter gminy, brak jest na jej terenie większych obiektów mających szkodliwy wpływ na stan czystości powietrza. Dla terenu gminy brak jest danych z pomiaru hałasu. Z obserwacji wynika, że na terenie gminy nie występują obszary zagrożone zwiększonym poziomem hałasu.•Gmina jest zasobna w złoża kruszywa naturalnego (żwiru piasku). Na terenie gminy znajduje się zakład wydobycia kruszywa.•Na terenie gminy Wąsosz są dwa rezerwaty przyrody " Ławsk I " o powierzchni 108,93 ha i "Ławsk II" o powierzchni 74,11 ha. Oba utworzono i zatwierdzono w 1999 r. na terenie Lasów Państwowych leśnictwa Ławsk.

 

SONDA

Czy podobał Ci się tegoroczny festyn w Wąsoszu?
 

INFORMACJE

stat4u

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedziec sie wiecej na temat wykorzystania plikow cookies za posrednictwem swojej przegladarki internetowej. kliknij tutaj.

Akceptuje pliki cookies z tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information