Kontrast:

Czcionka:

Tu jesteś: Gmina Wąsosz > Aktualności > Inwestycje w gminie Wąsosz

Inwestycje w gminie Wąsosz

Ponad 570 tys. zł z funduszy unijnych przeznaczył Zarząd Województwa Podlaskiego na projekty zgłoszone przez Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar Natury.  

Dotacja w wysokości 117 tys. zł została przyznana gminie Wąsosz. Pieniądze pozwolą urządzić tor rowerowy – pumptrack, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych hopek. Przeszkody toru wraz z zakrętami utworzą zamkniętą pętlę, po której można będzie jeździć w obu kierunkach. Koszt budowy toru wyniesie 348 tys. zł.

–  Tego typu inwestycje zmieniają życie mieszkańców mniejszych miejscowości. Z pozoru drobne inicjatywy mają duży wpływ na jakość życia. To miejsca integracji, spotkań, zabawy, odpoczynku po pracy, ale też pomocy i wsparcia –  podkreśla Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Print This Post