Kontrast:

Czcionka:

Tu jesteś: Gmina Wąsosz > Aktualności > Powiadomienie o ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w powiecie grajewskim

Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Białymstoku informuje o wystąpieniu ryzyka przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 (100 µg/m3 ) w dniu 12 stycznia 2021 r.  na części województwa podlaskiego (powiaty: m. Białystok i grajewski).

Przyczynami wysokich stężeń pyłów są warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego.

Pełna treść wydanego komunikatu znajduje się w poniższym pliku do pobrania.

Powiadomienie-o-ryzyku-przekroczenia-poziomu-informowania-pow-m.-Bialystok-pow.-grajewski_12.01.2022

Print This Post