Tu jesteś: Gmina Wąsosz

Sprzątanie Świata

Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy połączyli siły, aby wspólnie zadbać o środowisko w ramach corocznej akcji „Sprzątanie Świata”.

W wydarzeniu wzięły udział wszystkie cztery szkoły z terenu gminy Wąsosz:

• Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu,
  • SP Sulewo,
  • SP Ławsk,
  • SP Nieciki.

Każda z tych placówek przeorganizowała swoje zajęcia w taki sposób, aby uczniowie pod opieką nauczycieli mogli wyruszyć na okoliczne tereny, gdzie zbierali śmieci i dbali o to, by nasze wspólne otoczenie stawało się czystsze, piękniejsze i bardziej przyjazne zarówno dla mieszkańców, jak i przyrody.

Uczniowie pokazali ogromne zaangażowanie i odpowiedzialność za naszą planetę, dając wspaniały przykład zarówno rówieśnikom, jak i dorosłym.

Zbiorowe wysiłki przyniosły konkretne rezultaty – udało się zebrać znaczącą ilość odpadów, które teraz trafią do właściwych miejsc, dzięki czemu zmniejszy się ich negatywny wpływ na środowisko.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w to ważne działanie!

Podziękowanie

Drodzy Mieszkańcy Gminy Wąsosz, Uczniowie, Nauczyciele, Harcerze oraz Wszyscy, którzy wsparli naszą zbiórkę,

Pragniemy z całego serca podziękować za Wasze zaangażowanie, hojność i wielkie serca okazane podczas zbiórki darów dla mieszkańców Powiatu Kłodzkiego dotkniętych powodzią.

Pomoc dla powodzian

Szanowni mieszkańcy Gminy Wąsosz

W obliczu tragedii jaka dotknęła mieszkańców Powiatu Kłodzkiego,  Gmina Wąsosz przyłącza się do inicjatywy Powiatu Grajewskiego w związku ze zbiórką dla powodzian.

Najpotrzebniejsze rzeczy są wymienione poniżej

Dary można przynosić od 18 do 20 września 2024 r. do:

Urzędu Gminy Wąsosz (stary budynek) w godz. 8:00-16:00

Wspólnie możemy więcej!