Kontrast:

Czcionka:

Tu jesteś: Gmina Wąsosz > Działania realizowane przez Gminę Wąsosz

Działania realizowane przez Gminę Wąsosz

Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Wąsosz

Informacja-na-stronę

„Aktywna tablica” w Szkole Podstawowej w Sulewie-Kownatach

Trzy izby lekcyjne w Szkole Podstawowej w Sulewie-Kownatach zostały wyposażone  w nowoczesne monitory interaktywne o przekątnej 65 cali i rozdzielczości 4K.

Pomoce dydaktyczne zakupiono z dotacji celowej w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”.

Wkład własny 3 500,- zł.

Środki uzyskane w ramach programu rządowego 14 000,- zł.

Wszyscy nauczyciele Szkoły brali udział w cyklu szkoleń  związanych z obsługą monitorów, zastosowaniem ich w procesie dydaktycznym oraz wybranych narzędzi przydatnych do tworzenia materiałów lekcyjnych.

Do szkoleń przeprowadzonych w SP w Sulewie-Kownatach przez  CEN w Łomży zaproszono również nauczycieli z innych szkół z terenu gminy Wąsosz.

Nauczyciele Szkoły i uczniowie chętnie wykorzystują nowy sprzęt,  przez co lekcje są atrakcyjniejsze i są łatwiej przyswajane przez uczniów.