Tu jesteś: Gmina Wąsosz

Pomoc dla powodzian

Szanowni mieszkańcy Gminy Wąsosz

W obliczu tragedii jaka dotknęła mieszkańców Powiatu Kłodzkiego,  Gmina Wąsosz przyłącza się do inicjatywy Powiatu Grajewskiego w związku ze zbiórką dla powodzian.

Najpotrzebniejsze rzeczy są wymienione poniżej

Dary można przynosić od 18 do 20 września 2024 r. do:

Urzędu Gminy Wąsosz (stary budynek) w godz. 8:00-16:00

Wspólnie możemy więcej!

Dożynki Powiatowe 2024

Dnia 15 września 2024 r. w Grajewie odbyły się Dożynki Powiatowe, które rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Jana Pawła II. Po nabożeństwie uczestnicy przenieśli się na tereny zielone przy Grajewskiej Izbie Historycznej, gdzie odbyła się oficjalna część wydarzenia.

Zaczęto od wyrazów wdzięczności i gratulacji skierowanych do rolników z powiatu grajewskiego, którzy z dumą reprezentowali Powiat na regionalnych wystawach zwierząt hodowlanych oraz wprowadzili w swoich gospodarstwach nowoczesne, innowacyjne technologie lub nietypowe uprawy.

Nie zabrakło tradycyjnych konkursów z nagrodami, w tym na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, który wzbudził ogromne zainteresowanie. I miejsce zajęła delegacja z Łempic, która reprezentowała Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu – w kategorii wieniec nowoczesny.

80. rocznica bitwy w rejonie Osowe Grzędy

W dniu 08.09.2024 r. Wójt Gminy Wąsosz – Tomasz Krukowski, wziął udział w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę heroicznej bitwy 9. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej z okupantem niemieckim.

8 września 1944 r., w okolicach wsi Osowe Grzędy doszło do największej bitwy, jaką żołnierze Armii Krajowej pod dowództwem rotmistrza Wiktora Konopki, ps. Grom stoczyli w naszym regionie z Niemcami, będąca niejako częścią akcji „Burza”. O wiele liczniejsza i dobrze uzbrojona niemiecka dywizja okrążyła oddział polski. Mimo znacznej przewagi wroga Polacy stawiali opór, a części udało się wyrwać z okrążenia.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. NMP w Rajgrodzie, po mszy świętej wszyscy uczestnicy udali się przed pomnik poległych i zamordowanych na Grzędach gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.