Tu jesteś: Gmina Wąsosz > Aktualności > Noc Świętojańska 2024

Noc Świętojańska 2024

Jak co roku 23 czerwca 2024 r., przy rzece Ostaś w Wąsoszu odbyła się Noc Świętojańska. Mimo, iż pogoda nas nie rozpieszczała, nie przeszkadzało to uczestnikom aktywnie uczestniczyć we wszystkich atrakcjach, które zostały przygotowane.

Pierwszym punktem programu był III Gminny Konkurs Piosenki „Na Wąsoską Nutę” w którym udział wzięło 6 osób. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową.

W tym dniu przypadało wyjątkowe święto – Dzień Ojca. Dzieci miały możliwość przygotowania upominku.

Po raz kolejny mogliśmy liczyć na współpracę harcerzy z 9 Drużyny Harcerskiej „Infinity” na czele z drużynową Karoliną Chrostowską za co serdecznie dziękujemy. Akcja wymiany kwiatów doniczkowych za inicjatywę kulturalną okazała się bardzo pomysłowa, dzięki temu możemy dostosowywać ofertę do potrzeb mieszkańców. Harcerze postarali się również by nie zabrakło kwiatów do wianków.

Nieodzownym elementem nocy świętojańskiej jest wyplatanie wianków. Już od kilku lat panie z KGW „Rzędzianki” wspierają nas w tych działaniach i udzielają fachowego instruktarzu, kultywując tę piękną tradycję. Trudno było wybrać w konkursie ten najładniejszy wianek.

W programie artystycznym wystąpili: „Kolneńskie dziewczyny z plusem” z programem muzyczno-kabaretowym. Zespół pełen entuzjazmu, czerpiący radość ze wspólnych występów, zarażał swoją energią zgromadzoną publiczność; Orkiestra dęta OSP w Wąsoszu pod kierunkiem kapelmistrza Pawła Podeszwika, której skład sukcesywnie powiększa się, dzięki zaangażowaniu dzieci i młodzieży; dzieci z grupy tanecznej i śpiewającej, działającej przy GOKiS.

Całej imprezie towarzyszyły animacje, gry i zabawy nie tylko dla dzieci z Fabryką Zabawy: tańce integracyjne, zawody na taczkach, tatuaże, warkoczyki, malowanie twarzy, jak również bezpłatne dmuchane atrakcje: zjeżdżalnia, kret, krowa do dojenia, wata cukrowa.

Po raz pierwszy zawitali do nas nietypowi goście, a mianowicie alpaki z Alpakadabra, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczestników, nie tylko tych najmłodszych, a szczególnie spacery i karmienie. Pan Mariusz, właściciel firmy z ogromną pasją opowiadał o swojej „słodkiej” gromadce.

Aby tradycji stało się zadość o godz. 21.00 rozpalono ognisko na którym uczestnicy mogli upiec przepyszne kiełbaski, zasponsorowane przez Intermarche z Grajewa, dzięki staraniom pana Tomasza Krukowskiego, Wójta Gminy Wąsosz.

Na zakończenie do wspólnej zabawy zaprosił nas Wiwat – Grupa Wodzirejów. Wspólne śpiewanie, tańce, biesiada, Belgijka, zintegrowało mieszkańców, co nas bardzo cieszy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia oraz uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

Opracowanie i zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu