Kontrast:

Czcionka:

Tu jesteś: Gmina Wąsosz > Aktualności > Kolejne umowy z Samorządem Województwa Podlaskiego

Kolejne umowy z Samorządem Województwa Podlaskiego

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Wąsosz Tomasz Krukowski odebrał dwie umowy z Samorządem Województwo Podlaskie, dzięki którym możliwa będzie realizacja ważnych inwestycji na terenie naszej gminy.

Pierwsza z umów została zawarta w ramach interwencji I.13.1 LEADER / Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS). Gmina Wąsosz otrzymała dofinansowanie w wysokości 79 575,77 zł na realizację zadania pn. „Dostosowanie pomieszczeń świetlicy wiejskiej we wsi Sulewo-Prusy”. W ramach inwestycji wykonane zostaną roboty instalacyjne elektryczne, roboty ogólnobudowlane oraz roboty instalacyjne sanitarne. Dzięki temu świetlica w Sulewie-Prusach zyska nową funkcjonalność i stanie się jeszcze bardziej komfortowym miejscem spotkań mieszkańców.

Druga umowa dotyczy działania I.13.1 „Poprawa dostępu do usług dla lokalnych społeczności”. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w wysokości 76 350,00 zł już niebawem rozpoczną się prace związane z doposażeniem świetlic wiejskich.

Bukowo Duże oraz Sulewo-Prusy zostaną wyposażone w:

🔹 meble kuchenne

🔹 kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym

🔹 zmywarkę

🔹 lodówkę

🔹 okap kuchenny

🔹 stoły bankietowe

🔹 krzesła

W świetlicy wiejskiej w Żebrach zaplanowano doposażenie w meble kuchenne.

Realizacja obu przedsięwzięć znacząco poprawi funkcjonalność świetlic wiejskich oraz stworzy jeszcze lepsze warunki do integracji i aktywizacji mieszkańców Gminy Wąsosz.

Dziękujemy Samorządowi Województwo Podlaskie za przekazane wsparcie, które przyczyni się do dalszego rozwoju infrastruktury społecznej oraz poprawy jakości życia mieszkańców naszej gminy.

Zdjęcia: Województwo Podlaskie