Tu jesteś: Gmina Wąsosz > Aktualności > Stanowisko samorządów w sprawie budowy drogi ekspresowej S-16

Stanowisko samorządów w sprawie budowy drogi ekspresowej S-16

W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi kontynuacji realizacji zadania polegającego na budowie drogi ekspresowej S-16 na odcinku Ełk – Knyszyn, w dniu wczorajszym tj. 24 lipca przedstawiciele samorządów miast, gmin oraz powiatów: grajewskiego, monieckiego i ełckiego spotkali się, aby podpisać wspólne stanowisko w sprawie realizacji dalszego przebiegu drogi ekspresowej S-16 w wariancie Ełk – Prostki – Grajewo – Szczuczyn – Goniądz – Mońki – Knyszyn w obecnym korytarzu drogi krajowej nr 65.

Droga ekspresowa S-16 jest kluczową inwestycją dla rozwoju infrastruktury transportowej w naszym regionie. Jej realizacja jest niezbędna do poprawy bezpieczeństwa na drogach, skrócenia czasu przejazdu oraz zapewnienia lepszej dostępności komunikacyjnej dla mieszkańców i przedsiębiorców. Opóźnienia w realizacji tego projektu mogą mieć poważne konsekwencje gospodarcze i społeczne, w tym ograniczenie potencjału rozwojowego naszej gminy i całego regionu.

Samorządowcy z trzech powiatów: grajewskiego, monieckiego i ełckiego wystosowali jednogłośny apel do parlamentarzystów i Dyrektorów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w obronie zaplanowanej wcześniej drogi ekspresowej.

Liczymy na zrozumienie i wsparcie ze strony wszystkich zaangażowanych stron oraz na podjęcie zdecydowanych kroków w celu kontynuacji i zakończenia budowy drogi ekspresowej S-16 na odcinku Ełk – Knyszyn. Dla dobra naszej gminy, jej mieszkańców oraz całego regionu, niezbędne jest jak najszybsze rozwiązanie wszelkich problemów i kontynuacja prac zgodnie z planem.