XVII Zwyczajna Sesja Rady Gminy Wąsosz
W dniu dzisiejszym, 24 czerwca 2026 r. odbyła się XVII Zwyczajna Sesja Rady Gminy Wąsosz. W obradach uczestniczyli Radni Rady Gminy oraz Sołtysi.
W trakcie obrad Wójt Gminy Wąsosz Pan Tomasz Krukowski przedstawił sprawozdanie z działalności w okresie międzysesyjnym, w tym informacje dotyczące realizacji uchwał Rady Gminy oraz bieżących działań podejmowanych przez samorząd.
Jednym z najważniejszych punktów sesji było przedstawienie Raportu o stanie Gminy Wąsosz za rok 2025 oraz przeprowadzenie debaty nad raportem. Radni Rady Gminy Wąsosz jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania Wójtowi Gminy Wąsosz, wyrażając tym samym pozytywną ocenę działań podejmowanych przez samorząd.
Podczas sesji przedstawiono także sprawozdanie z wykonania budżetu Gminy Wąsosz za 2025 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego, opinią Komisji Rewizyjnej, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku oraz wnioskiem Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium. Po przeprowadzonej dyskusji Rada Gminy podjęła uchwałę o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za 2025 rok.
Szczególnym momentem obrad było podjęcie uchwały w sprawie absolutorium. Rada Gminy Wąsosz jednogłośnie udzieliła Wójtowi Gminy Wąsosz Panu Tomaszowi Krukowskiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok.



