Tu jesteś: Gmina Wąsosz > Aktualności > Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 15 marca 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu, odbyły się Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych oraz kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W konkursie udział wzięło 18 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy Wąsosz. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy.

Do etapu eliminacji powiatowych, które odbędą się 12 kwietnia w naszej Gminie, zakwalifikowali się:

Kategoria Szkół Podstawowych kl. I-IV:

1. Igor Lenda – Szkoła Podstawowa w Wąsoszu,
  1. Maja Jankowska – Szkoła Podstawowa w Wąsoszu,

Kategoria Szkół Podstawowych kl. V-VIII:

1. Weronika Dołęga – Szkoła Podstawowa Sulewo-Kownaty,
  2. Szymon Cwalina – Szkoła Podstawowa w Wąsoszu,

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Wąsosz.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz przedstawicielom
PSP w Grajewie za udział i przygotowanie.