Tu jesteś: Gmina Wąsosz > Aktualności > Gmina Wąsosz z dofinansowaniem na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Żebry

Gmina Wąsosz otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 na realizację projektu „Wsparcie jednostki OSP w Żebrach poprzez zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego”, który obejmuje:

• Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego,
  • Przeszkolenie 6 ochotników z jednostki w zakresie poszukiwawczo-ratowniczym
     oraz 3 Druhów w zakresie ratownictwa wysokościowego.

Wartość projektu oszacowana została na kwotę 1.320.741,67 zł, z czego dofinansowanie wynosi 990.556,25 zł (stanowiąc 75,00% wartości ogólnej projektu). Łącznie w tej kategorii o dofinansowanie ze środków UE ubiegały się aż 54 podmioty, spośród których dotację przyznano 32 najlepszym wnioskodawcom, w tym Gminie Wąsosz.

Zakup nowego pojazdu pozwoli zastąpić wysłużony ponad czterdziestoletni samochód marki Magirus, oraz ma na celu efektywniejsze przeciwdziałanie klęskom żywiołowym, w tym, pożarom, wypadkom, powodziom i minimalizowanie ich skutków.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Gmina-Wasosz-dofinansowanie-osp-zebry