Kontrast:

Czcionka:

Tu jesteś: Gmina Wąsosz > Aktualności > Pod biało-czerwoną

Pod biało-czerwoną

Gmina Wąsosz wzięła udział w akcji “Pod biało-czerwoną”, w ramach której gminy w całej Polsce mogły składać wnioski o zakup i montaż masztu z biało-czerwoną flagą. Warunkiem było uzyskanie odpowiedniej ilości głosów mieszkańców pod wnioskiem.

Po otrzymaniu dofinansowania przy budynku Szkoły Podstawowej w Wąsoszu postawiony został maszt, na którym powiewa biało-czerwona flaga.

Celem realizowanego od 2020 roku projektu, jak piszą pomysłodawcy, jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Zadanie w całości zostało sfinansowane w ramach rządowego projektu „Pod Biało-czerwoną”.

Uroczyste wciągnięcie flagi na maszt odbyło się 10 listopada 2022 r. podczas gminnych obchodów 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Pod_bialo-czerwona