Kontrast:

Czcionka:

Tu jesteś: Gmina Wąsosz > Aktualności > Pod biało-czerwoną

Pod biało-czerwoną

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Patriotyczna inicjatywa zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Patriotyczna inicjatywa zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą serwisu www.gov.pl/web/bialoczerwona. Do realizacji projektu potrzeba:
– dla gmin do 20 000 mieszkańców – 100 głosów;
– dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców – 500 głosów;
– dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców – 1000 głosów.

Głosy poparcia zbierane są do 11 listopada 2020 r. 

W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców, przewidziany jest udział premiera w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Zapraszamy  wszystkich do kampanii.

https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu
Print This Post