Kontrast:

Czcionka:

Tu jesteś: Gmina Wąsosz > Aktualności > „STARE, NOWE PIEŚNI I OBRZĘDY LUDOWE”

„STARE, NOWE PIEŚNI I OBRZĘDY LUDOWE”

       Wójt Gminy Wąsosz oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wąsoszu serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Wąsosz na uroczyste podsumowanie projektu „STARE, NOWE PIEŚNI I OBRZĘDY LUDOWE”.

 Pragniemy zaprosić Państwa do czerpania radości z niezwykłego widowiska oraz teledysku przygotowanego przez utalentowanych, młodych artystów, które wprowadzi Was w świat tradycji, pieśni i obrzędów ludowych. Tego niezapomnianego wydarzenia możecie doświadczyć już  30 – 31 sierpnia oraz 1 września 2023r. w poszczególnych miejscowościach.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym spotkaniu, na którym to zapomniane utwory i obrzędy znów ożyją, a Państwa obecność nada mu wyjątkową atmosferę.

Kilka słów o projekcie:

Projekt ten przenosi nas w głąb naszego regionalnego dziedzictwa, odkrywając i przywracając do życia dawne obyczaje oraz tradycje, które często są już zapomniane.

Wspólnie z lokalną społecznością Wąsosza zaangażowaliśmy się w działania, które na chwilę pozwalają nam zanurzyć się w pielęgnowaniu i przekazywaniu wartości przekazywanych przez poprzednie pokolenia. Głębsze zrozumienie lokalnej historii pozwala nam lepiej zrozumieć nasze korzenie.

Projekt obejmował spotkania dyskusyjne, warsztaty teatralne i wokalne skierowane do młodzieży. Efektem tych działań jest spektakl plenerowy, ukazujący nasze współczesne spojrzenie na tradycje, obyczaje i pieśni sprzed lat. Dodatkowo, zrealizowaliśmy teledysk do jednej z kompozycji muzycznych, kręcony w urokliwych zakątkach Wąsosza. Wierzymy, że uniwersalny język teatru, nowoczesne aranżacje muzyczne oraz zaawansowana technologia audiowizualna mogą przekształcić to, co było kiedyś uważane za przestarzałe i mało interesujące, w coś nowego, ekscytującego i inspirującego.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2023