Kontrast:

Czcionka:

Tu jesteś: Gmina Wąsosz > Aktualności > XI Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

XI Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Dziś w Wąsoszu odbyły się XI Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W zawodach uczestniczyło 11 drużyn w kategoriach – dziewcząt oraz chłopców i mieszane.

Wśród nich były Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z miejscowości: Wąsosz, Woźnawieś, Boczki-Świdrowo, Szczuczyn, Rajgród, Białaszewo, Niedźwiadna, Ciemnoszyje i Grajewo.

Wydarzenie rozpoczął Komendant Powiatowy PSP w Grajewie st. kpt. Jarosław Szeszko, który przedstawił przebieg zawodów oraz zasady ich przeprowadzenia. Następnie głos zabrali Starosta Grajewski Waldemar Remfeld i Wójt Gminy Wąsosz Tomasz Krukowski

Ponadto w wydarzeniu uczestniczyli: Adrian Arasimowicz Burmistrz Rajgrodu, Jerzy Tyszka Zastępca Wójta Gminy Grajewo, Monika Zorczykowska Skarbnik Gminy Grajewo, Monika Stefańska Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo, Natalia Rydzewska Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczuczynie, Mirosław Rainko Prezes Banku Spółdzielczego w Szczuczynie, Leszek Nieszała Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Boisko przy Szkole Podstawowej stało się areną, gdzie młodzieżowe drużyny pożarnicze z całego powiatu rywalizowały o miano najlepszej.

Rywalizacja toczyła się w dwóch konkurencjach: rozwinięcie bojowe i bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami.

Zawodnicy pokazali niesamowite umiejętności, determinację i ducha zespołowego. Wszystko to odbyło się w towarzystwie świetnej zabawy i sportowej rywalizacji.

Gratulacje dla wszystkich uczestników za niesamowite zaangażowanie i poświęcenie! Szczególne brawa dla zwycięzców, którzy zaprezentowali najwyższy poziom przygotowania.

🏆 kategoria dziewcząt:

– I miejsce – MDP Wąsosz,

– II miejsce – MDP Niedźwiadna,

– III miejsce – MDP Grajewo.

🏆 kategoria chłopców i mieszane:

– I miejsce – MDP Wąsosz,

– II miejsce – MDP Szczuczyn,

– III miejsce – MDP Boczki-Świdrowo.

Puchary, nagrody wraz z gratulacjami wręczali przedstawiciele Gmin, Komendy Powiatowej PSP w Grajewie oraz Powiatu Grajewskiego. Dyplomy otrzymali także opiekunowie drużyn, którzy przygotowują uczestników do zawodów.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia w szczególności Powiat Grajewski, Komenda Powiatowa PSP w Grajewie, Panu Mirosławowi Rainko – Prezesowi Bank Spółdzielczy w Szczuczynie.

Dziękujemy Zespół Szkół w Niećkowie za przygotowanie poczęstunku dla uczestników zawodów.

Serdeczne podziękowania kierujemy do OSP KSRG Wąsosz, pracowników Urzędu Gminy zaangażowanych w organizację tego wydarzenia, pracowników Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu oraz pracowników GOKiS w Wąsoszu. Dziękujemy także kibicom za gorący doping! To dzięki Wam te zawody były tak wyjątkowe!

Zwycięzcom życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim i do zobaczenia na kolejnych zawodach!