Tu jesteś: Gmina Wąsosz > Aktualności > Zawiadomienie – XXXI Sesja Rady Gminy

Zawiadomienie – XXXI Sesja Rady Gminy

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 40, 572, 1463, 1688), zawiadamiam, że w dniu 7 marca 2024 r. (czwartek), o godz. 09:00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wąsosz, Plac Rzędziana 8 odbędzie się XXXI Zwyczajna Sesja Rady Gminy Wąsosz.

Proponowany porządek obrad i projekty uchwał przekazuję w załączeniu.

Ustalam następujący porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu XXX Sesji Rady Gminy.
  4. Sprawozdanie Wójta z pracy w okresie między sesjami w tym z wykonania uchwał Rady Gminy.
  5. Informacja o stanie przestrzegania prawa na terenie działania Prokuratury Rejonowej w Grajewie.
  6. Sprawozdanie z działalności Biblioteki Publicznej Gminy Wąsosz.
  7. Sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wąsoszu.
  8. Ocena zasobów pomocy społecznej za 2023 rok dla Gminy Wąsosz.
  9. Sprawozdanie z realizacji zadań w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej za 2023 r.
  10. Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej za rok 2023 oraz potrzeby związane z realizacją zadań w Gminie Wąsosz.
  11. Sprawozdanie z realizacji Programu Aktywności Lokalnej za 2023 rok.
  12. Sprawozdanie z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej za rok 2023 w zakresie zadań własnych i zleconych.
  13. Sprawozdanie z działalności Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Wąsosz.
  14. Sprawozdanie z realizacji programu współpracy za rok 2023 Gminy Wąsosz z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
  15. Sprawozdanie Wójta Gminy Wąsosz z wykonania uchwały Nr VI/40/03 Rady Gminy Wąsosz z dnia 8 września 2003 r. w sprawie określenia zasad nabywania, zbywania i obciążania nieruchomości gruntowych oraz ich wydzierżawiania lub najmu na okres dłuższy niż trzy lata, uchwały Nr X/64/08 Rady Gminy Wąsosz z dnia 27 marca 2008 r. zmieniająca uchwałę w sprawie zasad nabywania, zbywania i obciążania nieruchomości gruntowych oraz ich wydzierżawiania lub najmu na okres dłuższy niż trzy lata.
  16. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Gminę Wąsosz za 2023 rok.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia / nie wyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Wąsosz w 2024 roku”.
  19. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego strażakom ratownikom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Wąsosz za udział w działaniu ratowniczym, akcji ratowniczej, szkoleniu lub ćwiczeniu.
  20. Podjęcie uchwały w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze, usługi opiekuńcze w formie usług sąsiedzkich oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania.
  21. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia z budżetu Gminy Wąsosz dotacji na sfinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.
  22. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia z budżetu Gminy Wąsosz na 2024 r. pomocy rzeczowej miastu Równe w Ukrainie.
  23. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2024 r.
  24. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Wąsosz.
  25. Zapytania i wolne wnioski.
  26. Zamknięcie obrad XXXI Sesji Rady Gminy.

Przewodniczący Rady Gminy

Leszek Nieszała

Otrzymują do wiadomości:

1. Sołtysi z terenu Gminy Wąsosz.
  2. Pan Leszek Czyżewski – Radny Powiatu Grajewskiego.
  3. Pan Tomasz Krukowski – Radny Powiatu Grajewskiego.

Projekty:

dotacja – prace konserwacyjne.pdf