Tu jesteś: Gmina Wąsosz > Aktualności > Zawiadomienie – II Zwyczajna Sesja Rady Gminy

Zawiadomienie – II Zwyczajna Sesja Rady Gminy

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024 r. poz. 609), zawiadamiam, że w dniu 22 maja 2024 r. (środa), o godz. 10:00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wąsosz, Plac Rzędziana 8 odbędzie się II Zwyczajna Sesja Rady Gminy Wąsosz.

Proponowany porządek obrad i projekty uchwał przekazuję w załączeniu.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu I Sesji Rady Gminy.
  4. Sprawozdanie Wójta z pracy w okresie między sesjami w tym z wykonania uchwał Rady Gminy.
  5. Analiza dróg po okresie zimowym.
  6. Informacja Wójta Gminy Wąsosz o wykonaniu planu finansowego wydzielonego rachunku środków dotyczącego realizacji celów związanych z przeciwdziałaniem COVID-19 za 2023 rok.
  7. Przedstawienie Raportu o stanie Gminy Wąsosz za rok 2023.
  8. Debata nad Raportem o stanie Gminy Wąsosz.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy wotum zaufania.
  10. Przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Wąsosz oraz informacji o stanie mienia komunalnego Gminy Wąsosz za 2023 r.
  11. Przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej w sprawie realizacji budżetu Gminy za 2023 r.,
  12. Przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku,
  13. Przedstawienie wniosku komisji rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy,
  14. Dyskusja nad sprawozdaniem finansowym, sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy oraz informacją o stanie mienia Gminy,
  15. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2023 r.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium dla Wójta Gminy Wąsosz.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie  w sprawie wyznaczenia dodatkowych przedstawicieli Gminy Wąsosz do Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia Samorządów Dorzecza Biebrzy.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy Wąsosz.
  19. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości diet radnych.
  20. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości diet sołtysom sołectw Gminy Wąsosz.
  21. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2024 r.
  22. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Wąsosz.
  23. Zapytania i wolne wnioski.
  24. Zamknięcie obrad II Sesji Rady Gminy.

Przewodniczący Rady Gminy

Arkadiusz Niecikowski

Otrzymują do wiadomości:

1. Sołtysi z terenu Gminy Wąsosz.
  2. Pan Leszek Czyżewski – Radny Powiatu Grajewskiego.
Zawiadomienie

Projekty: