Tu jesteś: Gmina Wąsosz > Aktualności > Program Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego

Program Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego

W czwartek, 21 lipca, na Rynku 11 Listopada w Choroszczy wicemarszałkowie: Marek Olbryś i Sebastian Łukaszewicz podpisali z przedstawicielami samorządów umowy na ponad 400 tys. zł w ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego – Kreatywna wieś.

To już 5. edycja programu. W ramach podstawowego budżetu dofinansowano 27 projektów na łączną kwotę niemal 600 tys. zł. Podpisanie umów odbyło się 8 czerwca. Decyzją Zarządu Województwa Podlaskiego zwiększono środki o przeszło 400 tys. zł tak, aby kolejne 23 gminy mogły otrzymać dotacje. W tym roku kreatywne samorządy z regionu otrzymały w sumie przeszło 1 mln zł z na realizację 50 inicjatyw. Wszystkie przedsięwzięcia mają być gotowe do końca października br.

Głównym celem Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego jest zintegrowanie społeczności wiejskiej, wykształcenie nowej koncepcji innowacyjnej wsi, aktywizacja społeczności lokalnych oraz upowszechnienie i promocja koncepcji Smart Village w przestrzeni wiejskiej.

info-o-projekcie-2022