Gminny Dzień Strażaka w Wąsoszu


Bo wszędzie gdzie mienie i życie człowieka
Gotowy potargać na strzępy los zły -
Śpieszmy z pomocą - bo nie ma co zwlekać
Rycerze Floriana - To my ! ..."

 

3 maja 2013 r. w Wąsoszu odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka. Święto Znane jako Dzień Świętego Floriana obchodzone jest 4 maja.


Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się o godz. 9 : 30 zbiórką wszystkich OSP z gminy na placu przed remizą OSP Wąsosz. Następnie pododdział w kolumnie marszowej z pocztami sztandarowymi i orkiestrą przemaszerował do kościoła pw. Przemienienia Pańskiego.


Mszę Świętą w intencji strażaków odprawił  ks. Krzysztof Chodkowski. W wygłoszonej homilii podkreślił jak ważnym dniem jest 3 maj dla Narodu Polskiego i jak ważną role pełnią w nim strażacy. Mszę Świętą uświetnił występ Orkiestry OSP Wąsosz.


Po Mszy Świętej poświęcony został nowy samochód ratowniczo-gaśniczy OSP Wąsosz.


Następnie pododdział przemaszerował do remizy OSP Wąsosz.


Na początku głos zabrał Wójt Gminy Wąsosz, Wiceprezes Zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP – dh. Czesław Ołdakowski, który podziękował strażakom za liczne przybycie na uroczystość, za ich chęci i dobrą współpracę, następnie Komendant Powiatowy PSP w Grajewie - bryg. Andrzej Jabłoński, podziękował druhom strażakom i zaprosił ich na wojewódzkie obchody Dnia Strażaka, połączone z nadaniem sztandaru dla PSP w Grajewie, które odbędzie się 12 maja w Grajewie.


Na koniec wszyscy obecni Druhowie udali się na tradycyjną strażacką grochówkę.

Wszystkim Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej życzymy wytrwałości, tyle samo przyjazdów, co wyjazdów, oraz satysfakcji płynącej z służby pożarniczej. Wszystkiego dobrego!

 


Więcej zdjęć na stronie: osp.gminawasosz.pl

 


Tekst i zdjęcia: dh. Michał Zarzecki

 


 


 

Dodaj komentarz

SONDA

Czy podobał Ci się tegoroczny festyn w Wąsoszu?
 

INFORMACJE

stat4u

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedziec sie wiecej na temat wykorzystania plikow cookies za posrednictwem swojej przegladarki internetowej. kliknij tutaj.

Akceptuje pliki cookies z tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information