Obchody Święta Niepodległości w Wąsoszu

W dniu 08.11.2013r. mieszkańcy Gminy Wąsosz wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości, w ramach którego odbył się VI Bieg Niepodległości.

O godz. 11.30 uczestnicy uroczystości zebrali się przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Wąsoszu aby przemaszerować ul. 11- listopada, przy dźwiękach orkiestry dętej OSP w Wąsoszu, przed budynek Urzędu Gminy .

O godz. 11.45 Pan Czesław Ołdakowski- Wójt Gminy Wąsosz przywitał przybyłych gości, następnie pan Tomasz Dudziński- Dyrektor Grajewskiej Izby Historycznej, wygłosił referat związany z wydarzeniami odzyskania niepodległości na terenie powiatu grajewskiego .

Delegacja 9 PSK,  młodzieży z Gimnazjum w Wąsoszu, oraz władz samorządowych udała się na cmentarz parafialny w celu złożenia kwiatów na pomniku Żołnierzy Podziemnego Państwa Polskiego.

Uroczystość uświetniła grupa rekonstrukcyjna 9 PSK z Grajewa, która przedstawiła uczestnikom, a szczególnie dzieciom i młodzieży „żywą lekcję historii”.

Pogoda nas w ten dzień nie rozpieszczała, ale mimo deszczu chętnych do udziału w biegach nie brakowało.

Zwycięzcami poszczególnych grup zostali:

Kategoria dziewcząt   - kl. 0-I

I-Łukasz Samełko

II- Paweł Polakowski

III- Andrzej Korytkowski

Zwycięzcy biegu otrzymali pamiątkowe statuetki, medale i dyplomy. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali  nagrody pocieszenia/słodycze-lizaki.

Patronem biegów i fundatorem nagród był pan Czesław Ołdakowski- Wójt Gminy Wąsosz.

Sponsorami byli:  Pan Mirosław Rainko –Prezes Banku Spółdzielczego   w Szczuczynie,  Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji UNIQA w Łomży.

Słodkie upominki dla zwycięzców ufundował Pan Andrzej Korytkowski- Prezes Łomżyńskiego Ludowego Klubu Sportowego „PREFBET Śniadowo”.

Wszyscy biorący udział w uroczystości mogli posilić się tradycyjną, ciepłą grochówką.

W uroczystych obchodach Święta  Niepodległości udział wzięło  ponad  250 osób.