Dać szansę przedszkolakom w Gminie Wąsosz

23 lutego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego podpisane zostały dwie umowy na dofinansowanie projektów edukacyjnych z funduszy  z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Obie dotyczyły zadań związanych z podniesieniem standardów funkcjonowania opieki przedszkolnej w oddziałach w gminach Wąsosz i Mały Płock.

Województwo Podlaskie, będące instytucją pośredniczącą, reprezentował Członek Zarządu Województwa, Jacek Piorunek. Gminę Wąsosz jako beneficjenta reprezentował Czesław Ołdakowski - Wójt Gminy.

Projekt - „Dać szansę przedszkolakom w Gminie Wąsosz” to dofinansowanie w wysokości 148 359,08 zł ze środków europejskich i 26 181,02 zł jako dotacja celowa z budżetu krajowego. W projekcie podstawowym celem jest podniesienie jakości pracy oddziałów przedszkolnych - w tym wypadku dwóch oddziałów w dwóch szkołach podstawowych - poprzez ich doposażenie w celu dostosowanie do potrzeb dzieci 3 i 4 letnich. Termin realizacji – 30.06.2014 r.

wrotapodlasia.pl