Obchody Święta Niepodległości w Wąsoszu
Wpisany przez michal.zarzecki   

W dniu 09.11.2012r. w Wąsoszu odbyły się obchody upamiętniające 94 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczestnicy uroczystości zebrali się o godz. 11.30 przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury  i Sportu w Wąsoszu by przemaszerować ulicą 11- listopada, przy dźwiękach orkiestry OSP  w Wąsoszu, przed budynek Urzędu Gminy.


O godz. 11.40 Pan Wójt Gminy Wąsosz Czesław Ołdakowski, powitał przybyłych gości: p. Jarosława Augustowskiego – Starostę Powiatu Grajewskiego, p. Mirosława Rainko – Prezesa BS w Szczuczynie, p. Alberta Kochanowskiego – Przewodniczącego Rady Gminy Wąsosz, p. Andrzeja Korytkowskiego – Prezesa Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo”, p. Czesława Filipkowskiego – Dyrektora Zakładu Ubezpieczeń „Uniqa”  w Łomży, p. Janusza Bagińskiego – v-ce Prezesa Towarzystwa Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie, ks. Marka Milanowskiego – proboszcza parafii Wąsosz, dyrektorów szkół, nauczycieli, oraz wszystkich zebranych.


Pan Romuald Borawski, nauczyciel historii z Gimnazjum w Wąsoszu, przedstawił krótki rys historyczny związany z wydarzeniami sprzed 94 laty.

Delegacje młodzieży z Gimnazjum w Wąsoszu i Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK   złożyły wiązanki kwiatów na pomniku podziemnego państwa polskiego na cmentarzu parafialnym w Wąsoszu.


Uroczystość uświetniła grupa rekonstrukcyjna 9 PSK z Grajewa, która przedstawiła uczestnikom, a szczególnie dzieciom i młodzieży „żywą lekcję historii”.


Od 5 lat obchodom  towarzyszą biegi niepodległości, w  których z roku na rok, bierze coraz większa liczba osób.


Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

Kategoria dziewcząt   - kl. 0-I

I   -  Aleksandra Grabowska

II  - Wioleta Szczubełek

III - Aleksandra Drobińska


Kategoria chłopców – kl. 0-I

I   -  Bartosz Bejgier

II  - Paweł Jankowski

III - Piotr Mocarski


Kategoria dziewcząt – kl. II-III

I   - Zuzanna Polakowska

II  - Aleksandra Ciecierska

III - Martyna Olszewska , Natalia Sulewska (ex aequo)


Kategoria chłopców – kl. II-III

I   - Filip Kosakowski

II  - Mateusz Truszkowski

III - Grzegorz Syłakowski


Kategoria dziewcząt – kl. IV-V

I   -  Paulina Truszkowska

II  -  Paulina Sulewska

III - Kinga Zielińska

Kategoria chłopców – kl. IV-V

I   - Tomasz Borusiewicz

II  - Marek Ostrowski

III - Patryk Rogalski


Kategoria dziewcząt – kl. VI-IG

I    - Sylwia Siedlecka

II   - Paula Gardocka

III - Agata Zaborowska


Kategoria chłopców – kl. VI-IG

I    - Bartłomiej Bagiński

II   - Michał Doliwa

III  - Radosław Kuczewski


Kategoria dziewcząt – IIG-IIIG

I     - Patrycja Byl

II   - Agnieszka Karwowska

III  - Anita Karwowska


Kategoria chłopców – IIG-IIIG

I   - Patryk Danowski

II  - Kamil Karwowski

III - Patryk Chrzanowski


Kategoria OPEN

I   - Radosław Łempicki

II  - Paweł Polakowski

III - Marek Paliwoda

Zwycięzcy biegu otrzymali pamiątkowe statuetki, medale, dyplomy i koszulki. Wszyscy otrzymali  nagrody pocieszenia - lizaki.


Patronem biegów  był Pan Czesław Ołdakowski Wójt Gminy Wąsosz.

 

W biegu udział wzięło  200  uczestników.

 


 




 

 

Dodaj komentarz

SONDA

Czy podobał Ci się tegoroczny festyn w Wąsoszu?
 

INFORMACJE

stat4u

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedziec sie wiecej na temat wykorzystania plikow cookies za posrednictwem swojej przegladarki internetowej. kliknij tutaj.

Akceptuje pliki cookies z tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information